תערוכת רהיטי ישראל? תחשבו שוב.

כמו בכל שנה נערכת לה תערוכת רהיטי ישראל בחול המועד סוכות וכמו כל שנה בשנים האחרונות אין חדש תחת השמש. בתקופות טובות יותר של המשק בישראלי, בהן שוק הריהוט הישראלי היה מתהדר במספר רב של יצרני רהיטים איכותיים ויבואני מותגים עולמיים תערוכת הריהוט הישראלית הייתה תאווה לעיניים. איזה יופי, איזה הדר איזה פאר, כל יצרן עשה את המרב על מנת להציג בכל שנה את החידושים בתחומו, את הגוונים העדכניים ואת העיצובים החדשניים ביותר. ניתן היה להתייחס אל התערוכה בארץ כאל תערוכת מילאנו להמונים. לא נוצצת כל כך, לא מהודרת כל כך אך עדיין מספקת את הסחורה.
אני זוכר בתור ילד את הרחש וההמולה בקופות (בתקופות שעוד היו רוכשים כרטיס לתערוכה), הלחץ, הדחיפות והרעש רק כדי להיכנס אל התערוכה ולהעיף מבט בבריאות החדשות.

למי מכם שביקרו בתערוכות של העשור האחרון התחושות שמתוארות לעיל זרות ונראות תלושות מהמציאות. כיום תערוכת הרהיטים מוצפת בשלל חנויות שהעתיקו את מיקומן לשבוע אל תוך גני התערוכה. מתבשמים מעט מריחם של היצרנים המובילים שחלקם הקטן עדיין מציג בעקביות בכל שנה. אותן חנויות לא מחדשות ולא מוסיפות. הן פשוט מציגות עוד הרבה מאותו הדבר. אותו שוק (תרתי משמע) של רהיטים המובאים אלינו בחלקו הגדול והמוחלט מסין, באיכות ירודה ורצופה תקלות מוצג כעת באריזה קצת יותר יפה ובמבצעים יותר משכנעים. מספרם של המציגים אשר יציגו מוצרים איכותיים קטן מאוד וממשיך להצטמצם משנה לשנה. דמי השכירות הגבוהים מקשים על החנויות למכור מוצרי איכות במחיר הגיוני ונשארת בפניהם הברירה של מכירת מוצר זול במחיר גבוהה מאוד על מנת לכסות את ההוצאות בתוך שבוע ימים. אם נוסיף על כל זאת את העובדה שאנשי המכירות בתערוכה הם זמניים - זאת אומרת שכנראה ולא נקבל מהם יותר שירות בעתיד או שלא נראה אותם יותר (בין אם הם מועסקים באופן זמני ובין אם הם הובאו מסניף מרוחק שלא קשור לאזור מגורינו) מקלה על אנשי המכירות להבטיח הבטחות ריקות מתוכן - העיקר למכור מערכות ישיבה.

אל תטעו! חול המועד סוכות הוא זמן מצוין לקנות רהיטים. הרבה מאתנו מקבלים חופש מהעבודה ומפנים זמן להסתובבות לרכישת מוצרים שונים וביניהם גם רהיטים. עקב כך כל החנויות פותחות במבצעים ומציעות הנחות ואפשרויות תשלום מיוחדות על מנת למשוך את כוח הקנייה אליהם. אל תהססו לבדוק פעם ופעמיים לפני הקנייה! הרבה פעמים מוצר זהה המוצג בתערוכה ב"הנחה מיוחדת לתערוכת הרהיטים" יימצא במחיר זול יותר בהרבה בשלל החנויות ברחבי הארץ גם בזמן התערוכה וגם אחריה.

ראה עוד: מערכות ישיבה לסלון | מיטות מרופדות